هزاران هزار ماسک صورت برای شفاف شدن پوست خانگی و صنعتی وجود دارد اما چه زمان ما به سراغ ماسک های روشن کننده ی پوست میرویم؟ اگر به هر دلیلی رنگدانه های پوستی بیش از حد تولید شود رنگ پوستتان تیره شده و زیباییتان را تحت شعاع قرار میدهد. البته رنگ پوست به هیچ عنوان معیاری برای سنجش زیبایی افراد نیست، چراکه با درنظر گرفتن معیارهای بومی و فرهنگی در هر کشور یک رنگ پوست خاص ترند و مورد پسند عموم افراد جامعه است. تا کنون به این موضوع اندیشیده اید که چرا ماسک صورت برای شفاف شدن پوست تا این اندازه مهم است؟ هنگامی که به مرز 20 سالگی میرسید، متوجه میشوید که پوستتان در حال تغییراتی است. در این زمان است که لکه های تیره شروع به ظاهر شدن بر روی پوست میکنند و متاسفانه اگر فکری به حال آنها نکنید، تا آخر عمر همراهتان هستند. از طرفی به مرور زمان تیرگی زیر چشم ها بیشتر شده و حتی در اثر تابش نور مستقیم خورشید به صورت رنگ پوست نیز تیره تر از حالت نرمال آن میشود. اینجاست که اهمیت ماسک صورت برای شفاف شدن پوست مشخص میشود. در ادامه در این مقاله از شهر ماسک به بررسی و معرفی چند ماسک صورت برای شفاف شدن پوست و از بین رفتن لکه های پوستی یپردازیم.

1- ماسک صورت برای شفاف شدن پوست :ماسک پودر شیر

مواد مورد نظر برای تهیه ماسک پودر شیر: یک قاشق غذا خوری پودر شیر ، 1 الی 2 قاشق غذاخوری آب پرتقال طبیعی و یک قاشق غذا خوری جوی دو سر

طرز تهیه ماسک پودر شیر: مواد اولیه را با هم ترکیب کرده و ترکیب فوق را به مدت ده دقیقه خوب مخلوط کنید تا حالت خمیری رقیق به خود بگیرد.

طریقه استفاده از ماسک: قبل از مصرف صورتتان را با آب ولرم بشورید و پس از خشک کردن صورت ماسک را بر روی پوست صورت و گردنتان بمالید و اجازه دهید، 15 تا 20 دقیقه روی پوستتان بماند تا خشک شود. سپس صورتتان را با آب سرد بشویید. این عمل را 1 الی 2 بار در هفته تکرار کنید، در کمتر از سه ما نتیجه آن را خواهید دید.

شهر ماسک ارائه دهنده انواع ماسک صورت با کیفیت و با قیمتی استثنایی. برای مشاهده ماسک های ما میتوانید به صفحه فروشگاه سایت و یا اینستاگرام ما سر بزنید. همچنین میتوانید با مشاورین زیبایی ما با شماره تماس ۰۹۱۰۶۴۰۰۰۶۳ در ارتباط باشید.

2- ماسک صورت برای شفاف شدن پوست : سفیده تخم مرغ(مناسب برای پوست های معمولی و چرب)

این ماسک علاوه بر سفید کردن پوست صورتتان چربی اضافه پوست را به خود جلب کرده و جوش های چرکی سطح پوست را نیز از بین میبرد.

طرز تهیه و استفاده از این ماسک صورت: یک عدد تخم مرغ را به همراه زرده آن باهم مخلوزط کنید و این عمل را آنقدر تکرار کنید تا خوب کف کند. سپس مخلوط حاصل را بر روی صورتتان بمالید و اجازه دهید، 15 تا 20 دقیقه بر روی صورتتان بماند و خشک شود. سپس صورت خود را با آب ولرم شسته و خشک کنید. در کمتر از 21 روز تاثیر معجزه آسای آن را خواهید دید.

3- ماسک صورت برای شفاف شدن پوست : ماسک کشک

ماسک کشک شاید یکی از تاثیرگذار ترین انواع ماسک صورت برای شفاف شدن پوست است که علاوه بر از بین بردن لکه های پوستی و جای آکنه رنگ پوست شما را هم حداقل 3 درجه روشن تر میکند این ماسک از آنجایی که به سرعت رنگدانه های پوستی را تحریک کرده و در کمتر از 15 روز تغییرات شگفتی در پوست صورت ایجاد میکند بسیار پرطرفدار است.

مواد مورد نیاز برای تهیه ماسک کشک: 

 • 1 قاشق غذا خوری کشک
 • 1 قاشق غذا خوری آب گوجه فرنگی
 • 1 قاشق غذا خوری جوی دوسر

طرز تهیه و استفاده از ماسک کشک: ابتدا کشک و جو دوسر را باهم ترکیب کنید. سپس آب گوجه فرنگی را به آرامی به آن اضافه کنید و مخلوط را خوب هم بزنید تا حالت خمیری شکل پیدا کنند. سپس صورتتان را با آب ولرم و یک صابون صورت سبک بشویید و ماسک صورت را روی آن قرار دهید و اجازه دهید 20 دقیقه بماند تا خوب به خورد پوستتان برود. سپس با آب سرد آن را بشویید. این درمان را 2 الی 3 بار در هفته تکرار کنید تا تاثیرات معجزه آسای آن را ببینید.

4- ماسک صورت برای شفاف شدن پوست : لیمو گوجه فرنگی و خیار

این ماسک علاوه بر روشن کردن پوست به علت داشتن خیار قابلیت آبرسانی بالایی دارد و برای پوست های خشک نیز به شدت توصیه میشود.

مواد مورد نیاز:

 • یک عدد لیمو سنگی
 • یک گوجه فرنگی  متوسط
 • دو قاشق غذا خورد خیار رنده شده

طرز تهیه ماسک: مواد اولیه را با هم ترکیب کرده و آنقدر هم بزنید تا مخلوط مورد نظر به ماده ای چسبناک تبدیل شود. سپس ترکیب فوق را به آرامی روی هربخشی از پوستتان که می خواهید روشن شود بمالید و بگذارید تا کاملا خشک شود بعد از 15 دقیقه صورتتان را با آب سرد بشویید و با یک قطعه یخ صورتتان را ماساژ دهید و به صورت ضربه ای با یک حوله تمیز خشک کنید.

شهر ماسک ارائه دهنده انواع ماسک صورت با کیفیت و با قیمتی استثنایی. برای مشاهده ماسک های ما میتوانید به صفحه فروشگاه سایت و یا اینستاگرام ما سر بزنید. همچنین میتوانید با مشاورین زیبایی ما با شماره تماس ۰۹۱۰۶۴۰۰۰۶۳ در ارتباط باشید.

5- ماسک صورت برای شفاف شدن پوست : ماسک نعنا

ماسک نعنا از تاثیر گذار ترین انواع ماسک برای شفاف شدن پوست  است که برای انواع پوست خشک، چرب و معمولی توصیه میشود و کمتر کسی پیدا میشود که به آن آلرژی داشته باشد و از آنجایی که خواصیت خنک کنندگی دارد در روزهای گرم تابستان به شذت توصیه میشود.

مواد مورد نیاز:

 • یک مشت برگ نعنا
 • دوقاشق غذاخوری آب خیار

طرز تهیه و مصرف ماسک: مواد اولیه را مخلوص کرده و آنقدر ورز دهید تا حالت خمیری شکل به خود بگیرند سپس ماسک را روی صورت گذاشته و اجازه دهید 30 دقیقه روی پوست صورتتان بماند. در نهایت پوست خود را با آب سرد بشویید و بصورت ضربه ای خشک کنید. این عمل را یک الی دو بار در هفته تکرار کنید.

6- ماسک روغن بادام و پرتقال

ماسک روغن بادام از جمله پرطرفدارترین انواع ماسک صورت برای شفاف شدن پوست است که تیرگی زیر چشم را هم به سادگی از بین میبرد و چون به سرعت روی پوست صورت شما تاثیراتش نمایان میشود و طرز تهیه ساده ای دارد بسیار مورد استقبال قرار میگیرد.

مواد اولیه تهیه ماسک صورت برای شفاف شدن پوست:

 • یک زرده تخم مرغ
 • یک قاشق مرباخوری آب پرتقال
 • یک قاشق مرباخوری روغن بادام
 • یک قاشق غذا خوری شیره نارگیل

طرز تهیه و مصرف ماسک صورت:

ابتدا زرده تخم مرغ و آب پرتقال را با هم مخلوط کنید تا حالت کشسانی پیدا کند سپس روغن بادام و شیره نارگیل را به آن اضاقه کنید و خوب هم بزنید تا ماسک صورت به عمل بیاید. سپس مخلوط  را روی صورت و گردنتان بمالید و اجازه دهید خشک شود بعد از 20 دقیقه پوست خود را با آب ولرم بشویید و سپس به صورت ضربه ای آن را خشک کنید.

7- ماسک صورت برای شفاف شدن پوست : آرد

2 قاشق غذا خوری آرد ، یک چهارم قاشق غذا خوری زرد چوبه و 2 قاشق غذا خوری شیر کم چرب را با هم ترکیب کنید و خوب هم بزنید تا حالت خمیری پیدا کند. صورتتان را تمیز کنید و سپس با انگشت های تمیز این ماسک را روی صورت و گردن خود بزارید و اجازه دهید بیست دقیقه بماند تا خشک شود. سپس با آب سرد بشویید و به صورت ضربه ای خشک کنید. این ماسک را دوبار در هفته استفاده کنید تا تاثیر آن را در کمتر از یک ماه بر روی پوست خود ببینید.

8- ماسک صورت برای شفاف شدن پوست : ماست و نشاسته

ماسک ماست و نشاسته یک ماسک خانگی ساده است که توانایی روشن کردن پوست شما تا چند درجه را دارد.

طرز تهیه ماسک ماست و نشاسته:  یک قاشق غذاخوری ماست کم چرب را با یک قاشق چای خوری پودر نشاسته ترکیب کرده و خوب هم میزنیم تا حالت خمیری به خود بگیرند سپس آن را به صورتتان بمالید و اجازه دهید تا یک رب بر روی پوستتان بماند و آن را بعد از 15 دقیقه بشویید.

شهر ماسک ارائه دهنده انواع ماسک صورت با کیفیت و با قیمتی استثنایی. برای مشاهده ماسک های ما میتوانید به صفحه فروشگاه سایت و یا اینستاگرام ما سر بزنید. همچنین میتوانید با مشاورین زیبایی ما با شماره تماس ۰۹۱۰۶۴۰۰۰۶۳ در ارتباط باشید.

9- ماسک صورت برای شفاف شدن پوست : ماسک موز

از جمله بهترین ماسک ها برای شفاف کردن پوست است که در کوتاه مدت باعث روشن شدن 2 الی 3 درجه ای پوست شما میشود. اما این ماسک موجزه آسا را چگونه تهیه کنیم؟

مواد مورد نیاز:

 • 1 عدد موز رسیده
 • یک قاشق چای خوری عسل
 • یک قاشق چای خوری آبلیمو

طرز تهیه و مصرف ماسک سفید کننده پوست موز:  ابتدا موز را به خوبی درون یک کاسه له کنید سپس عسل و آبلیمو را به آن اضافه کرده و خوب هم بزنید. ترکیب به دست آمده را روی پوست صورت و گردن خود بمالید و اجازه دهید خوب خشک شود و بعد از 15 دقیقه آن را با آب سرد بشویید و به صورت ضربه ای خشک کنید.

10- ماسک عسل بهترین ماسک روشن کننده پوست

یک قاشق مرباخوری عسل را با نصف قاشق چایخوری پودر بادام مخلوط نمایید تا فرم خمیری به خود بگیرد. سپس مخلوط را روی حرارت کم گرم کنید تا عسل رقیق شود. سپس ترکیب رو بر روی نقاط تیره پوستتان بمالید و اجازه دهید تا خشک شود و سپس آن را با آب ولرم بشویید.

11- ماسک صورت برای شفاف شدن پوست: زرد چوبه

طرز تهیه ماسک زرد چوبه: 1 قاشق غذا خوری زرد چوبه، 1 قاشق غذا خوری آبلیمو (برای پوست های چرب) یا یک قاشق غذاخوری تفاله خیار رنده شده برای پوست ای خشک. مواد اولیه رو خوب با هم ترکیب کنید سپس با یک پد یا پنبه روی صورتتان پخش کنید و اجازه دهید ده دقیقه بماند سپس آن را با آب سرد بشویید و صورتتان را به مدت ده دقیقه با یک قطعه یخ ماساژ دهدید.

12- ماسک صورت برای شفاف شدن پوست : پرتقال و شیر

پوست پرتقال را به مدت یک ساعت در مقابل آفتاب قرار دهید تا کاملا خشک شود سپس آن را به رنده پودر  کنید سپس شیر را به آن اضافه کنید تا حالت چسبناک به خود بگیرد. آنگاه آن را به پوست صورت و گردنتان بمالید و اجازه دهید یک رب بماند سپس آن را با آب ولرم شسته و به صورت ضربه ای خشک کنید.

13- ماسک سفید کننده صورت با آرد برنج:

 

مواد اولیه:

 • 1 قاشق غذا خوری آرد برنج
 • نصف قاشق غذا خوری آرد
 • یک و نیم قاشق غذا خوری کشک
 • نصف قاشق غذا خوری زرد چوبه

طرز تهیه ماسک صورت برای شفاف شدن پوست : مواد اولیه را درون یک ظرف ریخته و خوب باهم ترکیب کنید تا حالت خمیری به خود بگیرد. سپس  آن را بر روی پوست تمیز پخش کنید و اجاژه دهید بیست دقیقه بماند تا خوب خشک شده و به خورد پوستتان برود و بعد از 15 دقیقه صورت خود را با آب سرد بشویید. اگر این درمان را دوروز در هفته تکرار کنید در کمتر از دوماه شاهد معجزات آن خواهید بود.

14- ماسک آرد نخود و شیر ماسک صورت برای شفاف شدن پوست

ابتدا مقداری آرد نخود را با کمی زردچوبه و شیر و آبلیمو مخلوط کنید و آنقدر هم بزنید تا یک ماده چسبناک به دست آید سپس آن را بر روی پوست خود بپخش کنید و اجازه دهید 15 دقیقه بماند تا خشک شود آنگاه آن را با آب سرد بشویید و به صورت ضربه ای خشک کنید و صورتتان را به صورت دورانی به مدت ده دقیقه با یک قطعه یخ گلاب ماساژ دهید.

شهر ماسک ارائه دهنده انواع ماسک صورت با کیفیت و با قیمتی استثنایی. برای مشاهده ماسک های ما میتوانید به صفحه فروشگاه سایت و یا اینستاگرام ما سر بزنید. همچنین میتوانید با مشاورین زیبایی ما با شماره تماس ۰۹۱۰۶۴۰۰۰۶۳ در ارتباط باشید.

15- ماسک سیب زمینی از بین برنده قوی تیرگی دور چشم

این ماسک ساده تاثیر بساژی در از بین بردن تیرگی های اطراف چشم دارد. یک سیب زمینی کوچک را خوب بشویید و آن را به صورت حلقه ای درآورد و اطراف چشمتان بگذارید. این کار را هر روز تکرار کنید تا شاهد معجزات آن باشید.

16- ماسک صورت برای شفاف شدن پوست : آب برنج و گلاب

ماسک آب برنج از قوی ترین شفاف کننده های پوست است که به سادگی و با کمترین امکانات در خانه قابل اجرا است.  برای تهیه این ماسک صورت برای شفاف شدن پوست چهار قاشق غذاخوری آب برنج را با دو قاشق غذاخوری گلاب مخلوط کنید. سپس صورت خود را با آب سرد بشویید و به صورت ضربه ای خشک کنید. سپس ماسکی که تهیه کرده اید را به مدت بیست دقیقه بر روی پوستتان بگذارید و اجازه دهید روی پوست خشک شود. سپس صورتتان را آبکشی کرده و به مدت ده دقیقه با یخ ماساژ دهید.

17- ماسک ماست و پوست خشک پرتقال

یکی از قوی ترین انواع ماسک صورت برای شفاف شدن پوست ، ماسک خانگی ماست و پوست پرتقال است که در کمتر از 7 روز تاثیر معجزه آسای از خود به جای میگذارد. این ماسک علاوه بر آبرسانی قوی به کمک پوست خشک پرتقال یک لایه بردار عالی نیز به حساب می آید و تولید سلول های پوستی را افزایش میدهد که همین امر موجب روشن تر شدن رنگ پوست شما میشود

طرز تهیه ماسک صورت برای شفاف شدن پوست :

– یک قاشق غذاخوری ماست تازه را با یک قاشق غذاخوری پوست خشک پرتقال مخلوط کنید

– خمیر به دست آمده را روی صورت‌تان بگذارید

– اجازه بدهید به مدت حدود ۲۰ دقیقه روی صورت‌تان بماند

– در نهایت آن را با آب ولرم شستشو دهید اگر می‌خواهید به نتیجه‌ی مورد نظرتان برسید، باید این روش درمانی ماسک سفید کننده را به مدت دو هفته تکرار کنید.

18- ماسک صورت برای شفاف شدن پوست : ترکیب لیمو، عسل و شیر

ماسک صورت برای شفاف شدن پوست

 

این ماسک صورت برای شفاف شدن پوست یکی از کمنظیر ترین روشن کننده های فوری پوست به حساب می آید. آبلیمو بخاطر خاصیت اسیدی که دارد میتواند به عمق پوست نفوذ کرده و کلاژن سازی را افزایش دهد. آبلیمو این قدرت را دارد که به صورت طبیعی رنگ پوست شما را روشن تر کند. اما خب آبلیمو برای پوست های خشک مناسب نیست چراکه درصد خشکی پوست را افزایش میدهد از این رو از ترکیب آن با عسل و شیر استفاده میکنیم.

دستور العمل ماسک صورت برای شفاف شدن پوست :

– یک قاشق غذاخوری آب لیمو و یک قاشق غذاخوری شیر را در یک کاسه بریزید

– یک قاشق چایخوری عسل را به این کاسه اضافه کنید

– تمام مواد تشکیل‌دهنده را مخلوط کنید

– ترکیب حاصل را روی پوست استعمال کنید

– اجازه بدهید به مدت ۲۰ دقیقه بماند

– در نهایت آن را با آب ولرم شستشو دهید

19- ماسک روشن کننده ی پوست: ترکیب جو دوسر، ماست و گوجه فرنگی

یکی از بهترین انواع ماسک صورت برای شفاف شدن پوست میتوان به ترکیبی از ماست، گوجه‌فرنگی و بلغور جوی دوسر اشاره کرد که امتحان خود را روی انواع پوست ها پس داده است. گوجه‌فرنگي سلول‌هاي پوستي جديد مي‌سازد و ماست دارای خواص آرام‌بخش و مواد مغذی بسیاری است. که ترکیب این دو با هم موجب درخشش هرچه بیشتر پوست میشود.

طرز تهیه ماسک صورت برای شفاف شدن پوست

– ماست، گوجه‌فرنگی و بلغور جوی دوسر را (یک قاشق غذا خوری از هر کدام) با هم مخلوط کنید تا خمیر نسبتا سفتی آماده شود.

– خمیر حاصل را روی صورت و گردن‌تان پخش کنید.

– اجازه بدهید به مدت حدود ۳۰ دقیقه بماند

– در نهایت آن را با آب ولرم شستشو دهید.

20- ماسک صورت برای شفاف شدن پوست : آرد نخود

ماسک صورت برای شفاف شدن پوست

آرد نخود از آن دسته از درمان های خانگی تیرگی پوست است که تاثیر خود را در کمتر از 21 روز نشان میدهد. این ماسک یکی از بهترین انواع ماسک صورت برای شفاف شدن پوست است که به سادگی و با کمترین امکاناتی تهیه میشود. آرد چربی اضافی را از پوست‌تان حذف می‌کند و در عین حال سبب می‌شود که روغن‌های ضروری روی پوست بمانند تا پوست رطوب خود را حفظ کند و همچنین دانه های سر سیاه سطح پوست که موجب تیرگی آن میشوند را نیز حذف میکند.

دستور العمل تهیه ی ماسک نخود:

– مقداری گلاب را با دو قاشق غذاخوری آرد نخود مخلوط کنید تا خمیری شکل شود

– خمیر را روی پوست ماساژ دهید

– اجازه بدهید حدود ۳۰ دقیقه روی پوست‌تان بماند

– در نهایت خمیر را با آب ولرم شستشو دهید

_ این روش درمانی را سه بار در هفته تکرار کنید.

21- ماسک صورت برای شفاف شدن پوست : گوجه فرنگی 

این ماسک خواص زیادی برای سلامت پوست دارد. آب گوجه‌فرنگی نه تنها پوست را سفید می‌کند، بلکه به آن رطوبت هم می‌دهد پس برای پوست های خشک بسیار تجویز مناسبی است. همچنین برای داشتن پوستی روشن و شفاف، توصیه میکنیم گوجه فرنگی را به رژیم غذایی‌تان اضافه کنید.

طرز تهیه ماسک گوجه فرنگی

– یک گوجه‌فرنگی را له کرده و آن را با کمی ماست مخلوط کنید تا ترکیب حاصل بافت خمیری پیدا کند

– خمیر حاصل را روی پوست پخش کنید

– اجازه بدهید به مدت حدود ۳۰ دقیقه بماند

– در نهایت آن را با آب ولرم شستشو دهید

– این روش درمانی را یک یا دو بار در هفته تکرار کنید